Ogłoszenia parafialne

• Dzisiaj i za tydzień w niedzielę spotkanie dla bierzmowanych po Mszy św. w Kolinie. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, Litanię Loretańską śpiewamy 10 minut przed Mszą św. W tym roku obchodzimy 900 lecie misji chrystianizacyjnej św. Ottona na Pomorzu Zachodnim, dlatego pragniemy zapoznać się z tym świętym w czasie czytanek majowych. W piątek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Msze św. według porządku niedzielnego. Pragniemy kontynuować nabożeństwo I sobót miesiąca. W tym roku nabożeństwa będą w Moskorzynie o godz. 10.30. W tym tygodniu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w czwartek odwiedziny chorych w Kolinie, Morzycy, Moskorzynie i Szemielinie, a w sobotę odwiedziny chorych w Kolinie i Żalęcinie.

• Kolin: Pani Władysławie Rogalskiej i Pani Paulinie Bęćkowskiej z bliskimi serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, za piękne kwiaty Bóg zapłać! Na kolejną niedzielę o sprzątnięcie kościoła uprzejmie prosimy Panią Katarzynę Kordykę i Panią Laurę Młynarską. Przed Mszą św. w tygodniu pół godz. wcześniej odmawiamy różaniec, natomiast w piątki od godz. 17.00 jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Morzyca: serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za ścięcie trawy i za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii – Bóg zapłać! Przed Mszą św. w czwartek o godz. 17.35 odmawiamy różaniec.

• Moskorzyn: Pani Renacie Maczule serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii – Bóg zapłać! Na kolejną niedzielę o sprzątnięcie kościoła uprzejmie prosimy Panią Ewę Plutę. Serdecznie dziękuję Panu Ryszardowi Bażantowi za ścięcie trawy oraz Panu Markowi Kulecie za ścięcie i wyrównanie odrastających gałązek na krzewach przy drodze, serdeczne Bóg zapłać.

• Żalęcino: serdecznie dziękuję za ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła, Bóg zapłać! Serdecznie dziękujemy naszym Paniom Kwestorkom za zbiórkę ofiar na fundusz kościelny, w kwietniu zebraliśmy 1151,60 zł, obecnie na koncie mamy 15 337,93 zł, Bóg zapłać wszystkim hojnym Ofiarodawcom. Dziękuję za troskę o piękne kwiaty wokół kościoła. Bóg zapłać!

• W tym tygodniu wspominamy zmarłych:

• Maria Dębska (+1974), Frida Krempa (+1993), Janina Litwiniuk (+2013); bp Jan Stefan Gałecki (2021
  • Irena Bełz (+1981), Wacław Kowalski, Michał Kuraś, Genowefa Kasperkiewicz (+2006);
  • ks. abp Kazimierz Majdański (+2007), Walenty Kacprzak, Barbara Gogołkiewicz (+2015);
  • ks. abp Zygmunt Kamiński (+2010);
  • Marianna Sobczak (+1997), Aniela Woźniak (+2008), Wanda Blacharska (+2016); Grzegorz Kołodziejski (2022)
  • Piotr Skorulski (+2004);

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …

• Spotkajmy w sercach żyjącą osobę Chrystusa Zmartwychwstałego! Niech Duch Święty napełnia nasze serca odwagą w wyznawaniu wiary oraz wewnętrzną radością. Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja.

Kolin, 28.04.2024 r.                                             ks. Łukasz Szczygielski

V-Niedziela-Wielkanocna-28.04.2024-1