Ogłoszenia parafialne

• Adwent to czas przygotowania serc na przyjście Pana Jezusa w Bożym Narodzeniu. Zapraszam szczególnie dzieci na Msze św. roratnie w dni powszednie o stałej porze, przychodzimy z rozświetlonymi lampionami. Możemy włączyć się w akcję Paczuszka dla Maluszka, to zbiórka artykułów potrzebnych w opiece nad małym dzieckiem, przygotowane paczki możemy przynosić do zakrystii lub przekazać darowiznę na konto fundacji Małych Stópek, informacja szczegółowa do pobrania w zakrystii. Parafialny Caritas organizuje zbiórkę nowych, ciepłych czapek, rękawic, szalików i skarpet, które zostaną przeznaczone dla dzieci z Ukrainy. Zakupioną garderobę można przynosić do zakrystii. Zbiórka trwa do niedzieli 4 grudnia. Na budujące się kościoły naszej diecezji zebraliśmy 914,50 zł. Bóg zapłać za wsparcie. Dzisiaj zbiórka do puszki na rzecz Kościoła na Wschodzie. Serdecznie dziękuję za wykonanie pięknych dekoracji adwentowych w naszych kościołach, które wkrótce będzie można zobaczyć na stronie internetowej parafii. Odwiedziny chorych w Szemielinie w ten wtorek. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, osoby chętne mogą w tym tygodniu zdecydować się na rozpoczęcie modlitwy: Duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegółowe informacje w zakrystii. W piątek w Kolinie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 16.00. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu, duża w cenie 25 zł, mniejsza za 9 zł i kula za 22 zł, a także opłatki za łaskawą ofiarę. Za dwa tygodnie w piątek 16 grudnia odbędzie się spowiedź adwentowa w naszej parafii, zaproszony jest ks. kan. Grzegorz Gruszka, rozpoczęcie o godz. 16.00 w Morzycy, następnie o godz. 16.30 w Moskorzynie, o 17.00 w Żalęcinie i o 17.30 w Kolinie. Od wybuchu wojny na Ukrainie wprowadziliśmy w Kolinie praktykę odmawianie różańca pół godz. przed Mszą św. Pragniemy wprowadzić ten zwyczaj także w kościołach filialnych, dlatego od tego tygodnia w Morzycy, Moskorzynie i Żalęcinie przyjdźmy pół godz. wcześniej, aby pomodlić się na różańcu w intencji pokoju i o nawrócenie dla grzeszących.

• (Kolin) Pani Krystynie Urbaniak i Pani Amandzie Ulatowskiej serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, Bóg zapłać. Na kolejną niedzielę o sprzątnięcie kościoła uprzejmie prosimy Panią Katarzynę Lampart i Panią Ewelinę Ślusarz. Serdecznie dziękuje Panu Adamowi Taube za wykonanie fundamentu pod figurę Matki Bożej, także serdecznie dziękuję Panu Grzegorzowi Taube za wywiezienie ściętych świerków z placu kościelnego. Bóg zapłać!

• (Morzyca) Serdecznie dziękuję za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, Bóg zapłać! Serdecznie dziękuje Pani sołtys Elżbiecie Kościńskiej za pomoc i zajęcie się trudną wycinką drzewa na placu kościelnym. Serdeczne Bóg zapłać.

• (Moskorzyn) Pani Annie Kucharskiej serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, Bóg zapłać! Na kolejną niedzielę o sprzątnięcie kościoła uprzejmie prosimy Pana Mirosława Góreckiego.

• (Żalęcino) Serdecznie dziękuję za ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła. Bóg zapłać!

• W tym tygodniu wspominamy zmarłych:

• Józefa Wygaś (+2007);
  • Rozalia Brochocka (+1995), Mieczysław Silny (+2001), Teodozja Kuchcińska (+2010);
  • Jan Woźniak (+1991)
  • Bernard Jeschke (+1997), Władysław Rodzoch;
  • Bolesław Szymaniec (+1995), Zygmunt Czechowski, Barbara Komorowska (+2006), Maria Orłowska (+2007), Władysław Hozner (+2015);
  • Stanisława Nowak (2021)
  • Marian Machnik (+2008);
  • Czesław Górecki (+1997), Helena Umińska, Kazimierz Łukomski, Karol Kahl (+2011);

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

• Przeżywajmy ten czas z postanowieniami adwentowymi. Prośmy Matkę Bożą, Świętych Patronów i Dusze Czyśćcowe o wstawiennictwo dla nas, abyśmy stawali się dobrą wspólnotą.

Kolin, 04.12.2022 r.                                                 ks. Łukasz Szczygielski

int.-II-Niedziela-Adwentu-04.12.2022

PDF Embedder requires a url attribute