• Za tydzień zbiórka do puszki na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

• W Międzyrzeczu w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski 25 września w sobotę odbędzie się pielgrzymka mężczyzn. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.30. Cały program uroczystości do pobrania w zakrystii.

• (Morzyca) Serdecznie dziękuję za sprzątanie naszej świątyni i za dbałość o jej wygląd zewnętrzny. Dziękuję za ścięcie trawy na terenie kościelnym. Dzisiaj zbiórka na remont zakrystii. Bóg zapłać Paniom Kwestorkom i wszystkim Ofiarodawcom.

• (Moskorzyn) Pani Anieli Kulecie serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Za piękne kwiaty. Na kolejną niedzielę o sprzątnięcie kościoła uprzejmie prosimy Panią Katarzynę Kalinowską. Wspólnie podjęliśmy decyzję, aby osoby, które nie mogą już sprzątać kościoła wynajęły zastępstwo. Sprzątanie będzie wówczas wypadać raz na rok.

• (Żalęcino) Serdecznie dziękuję za ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła. Spotkanie dla młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania odbędzie się we wtorek po Mszy św.

• (Kolin) Pani Annie Taube i Pani Natalii Januszewskiej serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Za piękne kwiaty. Na kolejną niedzielę o sprzątnięcie kościoła uprzejmie prosimy Panią Agnieszkę Piątek i Panią Marię Kordyka. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

• Remont naszego ogrodzenia dobiegł końca. Serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom za wpłaty, które zebraliśmy w wysokości 8875 zł. Całkowity koszt to 17593,30 zł, w tym robocizna 12000 zł i materiały 5593,30 zł. Brakująca suma (8718,30 zł) została pokryta z naszych ofiar na niedzielną tacę. Dziękuję Panu Michałowi Brochockiemu i Panu Dariuszowi Taube za podarowanie cegieł, dziękuję Panu Zbigniewowi Taube za pomoc w zaprojektowaniu oraz wykonaniu furtki i uchwytów na metalowe przęsła, a także codzienną pomoc w realizowanych pracach. Bóg zapłać! W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont słupków bramy wjazdowej. Dziękuję za miłą inicjatywę usunięcia pozostałości kwietników przy bramie kościelnej i ufundowanie drzewek tui, które zostaną zasadzone przy wejściu. Bóg zapłać serdeczne!

• W tym tygodniu wspominamy zmarłych:

• Andrzej Kordyka (+1994), Zbigniew Sztupecki (+2013);
  • Teresa Lech (+2017);
  • Józefa Strzelińska (+1959);
  • Tomasz Olesiak, Janina Milewicz (+2003);

W sobotę pożegnaliśmy śp. Gizelę Myśliwy z Kolina.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

• Dziękuję za złożone ofiary na utrzymanie naszej parafii. Solenizantów, Jubilatów i nas wszystkich niech wspiera wstawiennictwo Matki Bożej i świętych Patronów.

Kolin, 19.09.2021 r.                                  ks. Łukasz Szczygielski

int.-XXV-Niedziela-Zwykla-19.09.20213

PDF Embedder requires a url attribute