Ogłoszenia parafialne

• Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękuję służbom porządkowym, policji i straży pożarnej z Kolina, osobom przygotowującym ołtarze i feretron, dzieciom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej, osobom prowadzącym śpiew i wszystkim obecnym. Pan Jezus przeszedł pośród naszych domów i nam hojnie pobłogosławił. W oktawie Bożego Ciała procesje po Mszach św. Odpust św. Josemarii Escriva odbędzie się w Morzycy 26 czerwca w niedzielę o godz. 13.00 z udziałem przedstawicieli Opus Dei ze Szczecina, po Mszy św. festyn. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W ten piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nabożeństwa czerwcowe śpiewamy przed Mszą św. Chcemy wciąż pomagać uchodźcom mieszkającym na terenie naszej gminy, niektórzy z nich po otrzymaniu pomocy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Przed każdą Mszą św. w Kolinie odmawiamy różaniec w intencji zakończenia wojny na Ukrainie. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. Do puszki na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zebraliśmy 361,21 zł natomiast dzisiaj i za tydzień zbiórka na kolonie letnie Caritasu.

• (Kolin) Pani Irminie Ilnickiej oraz Pani Dorocie Wygaś serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, za piękne kwiaty. Na kolejną niedzielę o sprzątnięcie kościoła uprzejmie prosimy Panią Jolantę Rezmer i Pana Tomasza Sadowskiego. Ze względu na odpust w Morzycy w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.00.

• (Morzyca) Serdecznie dziękuję za przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii, za piękne kwiaty – Bóg zapłać! Dziękuję za regularne ścinanie trawy i posadzenie pięknych kwiatów przed kościołem. Dziękuję serdecznie mieszkańcom za podjęcie trudu zorganizowania festynu.

• (Moskorzyn) Pani Joannę Wudarskiej serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, za piękne kwiaty Bóg zapłać! Na kolejną niedzielę o sprzątnięcie kościoła uprzejmie prosimy Pana Ryszarda Bażant. Dziękuję za regularne ścinanie trawy oraz za przyozdobienie naszego krzyża przydrożnego.

• (Żalęcino) Serdecznie dziękuję za ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła. Bóg zapłać! Rozpoczął się remont naszego ogrodzenia, proszę o modlitwę w intencji pomyślnego ukończenia tej inwestycji.

• W tym tygodniu wspominamy zmarłych:

• Józefa Bielicka (+2018); Henryk Smardzewski (2020)
  • Czesława Cichocka (2020)
  • Genowefa Ilnicka (+1999);
  • Czesław Król (+2005), Józef Młoczkowski (+2017);
  • Jan Szubert, Marianna Olesiak;
  • Anna Nowak (+1991);

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

• Prośmy Ducha Świętego o potrzebne dary dla naszych rodzin i całej parafii, abyśmy stawali się prawdziwą wspólnotą.

Kolin, 19.06.2022 r.                                             ks. Łukasz Szczygielski

int.-XII-Niedziela-Zwykla-19.06.2022

PDF Embedder requires a url attribute